Откријте ја марката Dacia

НОВИОТ DACIA SANDERO STEPWAY
ОТКРИЈТЕ ГО ВОЗИЛОТО
DACIA SANDERO STEPWAY
STEPWAY ESSENTIAL
STEPWAY EXPRESSION
ПРЕЗЕМИ ГО ЦЕНОВНИКОТ ЗА
НОВИОТ SANDERO
ПРЕЗЕМИ ГО ЦЕНОВНИКОТ ЗА
НОВИОТ STEPWAY
ДИЗАЈН
РОБУСЕН И СЕСТРАН КРОСОВЕР
Импресивна силуета, флуидни хоризонтални линии, нов брендиран потпис во Y форма, LED светла и голем висинско растојание од земјата... Потполно новиот Sandero Stepway со целосно редизајниран изглед со кој го потврдува стилот на кросовер. Сместете се во разновидната и пространа внатрешност и доживејте ги вашите авантури во целосен комфор.
РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА ГАЛЕРИЈАТА
ИСКУСТВО ВО ВНАТРЕШНОСТА НА АВТОМОБИЛОТ
ЕДНОСТАВНО ИСКУСТВО ВО ВНАТРЕШНОСТА НА АВТОМОБИЛОТ СО МНОГУБРОЈНИ ФУНКЦИИ

Модуларни кровни држачи
Токму предходниот ден имавте желба и потреба да го пренесете велосипедот. Денес потребно е да инсталирате модуларни кровни држачи. Звучи познато,зарем не? Генијални модуларни кровни држачи кои заштедуваат простор, се трансформираат во попречни кровни држачи со цел да можете да ги поставите предметите директно на нив без потреба да купувате нов комплет.
Паметен избор!
Прилагодлив багажен простор
Дали кога патувате носите многу багаж? Едноставно преклопете го задното седиште на клупата и уживајте во уште поголем простор за багаж.
Големо растојание од површината на земјата
Новиот модел Sandero Stepway со спецификации како високото растојание од површината на земјата дозволува многу едноставно да се движите низ различни видови на патишта.
СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ НА ВОЗАЧОТ И БЕЗБЕДНОСТ
СÈ ЗА ВАШИТЕ ПОТРЕБИ
Logan MCV
6 воздушни перничиња
Logan MCV
Активен систем за сопирање во итни случаеви (AEBS)
Logan MCV
Контрола на растојание за време на паркирање и на предната како и задната страна, камера за возење назад
Logan MCV
Предупредување за мртов агол
Logan MCV
Систем за помош при тргнување по нагорнина
Logan MCV
Електронска паркинг сопирачка
Logan MCV
Темпомат - ограничувач на брзината
Logan MCV
Е-повик (автоматски повик за итен случај)
ДИМЕНЗИИ
КРОСОВЕР СО СОВРШЕНИ ДИМЕНЗИИ
МУЛТИМЕДИЈА
НОВАТА DACIA МОДЕРНА ТЕХНОЛОГИЈА
Media Nav*
Внимавајте на патот и пронајдете ги сите потребни информации на големиот 8” екран на допир со безжичен дисплеј на екранот на паметниот телефон. Телефон, радио, GPS навигација, мултимедија и сл. Поврзете го вашиот паметен телефон многу едноставно, користејќи Bluetooth® конекција или приклучок и USB приклучок. Квалитетот на звукот на 6-те вградени звучници со сигурност ќе ве воодушеви.
* Компатибилно со апликацијата Android Auto™ и Apple CarPlay™.
Медиумски приказ*
Вашите омилени апликации се лесно достапни на големиот 8” екран чувствителен на допир, со функција за приказ на паметен телефон. Направете совршен избор на песни за патување, уживајте во нив преку 4 вградени звучници.
Мултимедијална контрола и апликација Dacia Media Control
Со новата апликација Media Control со радио, Bluetooth® телефонска врска и интегриран 3,5” дисплеј на екранот за возачот, можете да го контролирате аудио системот преку воланот. За уште поудобно искуство во возилото, апликацијата Dacia Media Control го олеснува пристапот до омилениот систем за навигација на вашиот телефон и прикажува радио интерфејс на екранот. Вградени се 2 звучници во влезната врата.
ВЕРЗИИ
ОДБЕРЕТЕ ГО СВОЈОТ НОВ SANDERO STEPWAY
STEPWAY ESSENTIAL
Веќе од: 17.700 €
 • Систем против блокирање на тркала (ABS)
 • Систем за контрола на стабилност на возилото (ESP)
 • Систем за помош при тргнување по нагорнини (HSA)
 • Систем за автоматско итно сопирање (AEBS)
 • Full LED дневни светла во форма Y
 • ECO LED Y- облик
 • Предно воздушно перниче за возач и совозач
 • Челични фелни Flexwheel 41 cm (16") Flexwheel SARIA
 • Клима уред
 • LED светла за магла (напред)
 • Регулатор и ограничувач на брзината
STEPWAY EXPRESSION
Веќе од: 19.050 €
  Дополнително на опрема Stepway ESSENTIAL:
 • Сензори за паркинг (позади)
 • Сензор за дожд
 • Електрично прилагодливи надворешни ретровизори со функција за греење
 • Мултимедијален систем Access Display Audio 8" со екран чувствителен на допир,радио DAB, Bluetooth,со опција Hands free и команди на управувач
Преземи го каталогот