Откријте ја марката Dacia

ОТКРИЈТЕ ГО НОВИОТ МОДЕЛ
DACIA JOGGER
Веќе од: 21.140 €
СЕМЕЕН АВТОМОБИЛ СО 7 СЕДИШТА
Новиот Dacia Jogger се издвојува по својата разноврсност, комбинирајќи димензии на караван и внатрешен простор на возилото за рекреативни активности - предности на семеен теренец.
ИСТРАЖЕТЕ ЈА ГАЛЕРИЈАТА
ЕКСТРЕМНО МОДУЛАРЕН
Достапен во 5 или 7 верзии со целосна големина, новиот Dacia Jogger комбинира удобност и внатрешен простор! Професионални конфигурации на моделот Ви овозможуваат целосно да го приспособите на вашите потреби!

УЖИВАЈТЕ ВО ГРУПНОТО ПАТУВАЊЕ

Седум седишта со стандардна големина значат дека можете удобно да патувате со пријателите или семејството. Сите ваши патници на седиштата од вториот и третиот ред можат да уживаат во големиот простор. Верзијата со 7 седишта на новиот Dacia Jogger се прилагодува на вашите желби! Извлечете го третиот ред седишта за да добиете простран багажник за складирање на сите работи.
ОПРЕМА
ОПРЕМЕН НА СИТЕ НИВОА

Модуларни држачи за кров
Одите на патување со вашето семејство? Одите на спортски викенд? Тргнете на патување без никакви ограничувања! Носете ја вашата опрема директно на држачите на кровот или поставете го куферот на кровот со само неколку потези. Време е за возење!
23,1 L простор за складирање
Новиот Dacia Jogger има голем простор за складирање, со многу вешто дизајнирани и лесно достапни прегради за секого.
Лизгачко столче
Размислувавме на сечија удобност! Во задниот дел, можете да го уредите вашиот простор за патување како што ќе посакате преку лизгачко столче.
СИСТЕМИ ЗА ПОМОШ НА ВОЗАЧОТ И БЕЗБЕДНОСТ
ПАТУВАЈТЕ БЕЗ ГРИЖА!
Jogger
Помош при паркирање и задна камера
Jogger
Предупредување за "мртов агол"
Jogger
Систем за активно итно сопирање (AEBS)
Jogger
Помош при движење по нагорнина
Jogger
Темпомат
Jogger
Автоматски предни светла
Jogger
Автоматски предни светла и бришачи на ветробранското стакло
ДИМЕНЗИИ
ПРОСТОРЕН СЕМЕЕН АВТОМОБИЛ
ВЕРЗИИ
ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА ВЕРЗИЈА
ESSENTIAL
Од 21.140 €
 • Надолжни кровни држачи во црна боја
 • LED светла за магла напред
 • ECO LED фарови во форма на буквата Y
 • R & Go радио со функции MP3, Bluetooth, AUX, USB, DAB
EXPRESSION
22.690 €
 • Рачна климатизација
 • Мултимедијален систем MEDIA CONTROL 8" со екран на допир, DAB, Bluetooth, USB
 • Сензори за паркирање во задниот дел
 • Модуларни надолжни кровни држачи
EXTREME
23.700 €
 • Автоматска климатизација
 • Картичка Hands Free
 • Камера за возење на назад
 • Налепници
Преземи го ценовникот за
DACIA JOGGER
Преземи го ценовникот за
DACIA JOGGER - HYBRID
Преземи го каталогот за
DACIA JOGGER