Откријте ја марката Dacia

ДИМЕНЗИИ И СПЕЦИФИКАЦИИ ЗА НОВИОТ DACIA DUSTER
СПОРЕДЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ
Изберете ниво на опрема Изберете мотор
МОТОР

1.0 TCe 100 ECO-G

ВИД НА МОТОР

ЕУРОСУПЕР + ТНГ

МАКСИМАЛНА МОЌНОСТ KW (HP)

074 (100)

НАЈВИСОК ВРТЕЖЕН МОМЕНТ (NМ)

170

ТИП НА РАБОТА

Рачен менувач

ВИД НА ТРАНСМИСИЈА

Движење на преден погон

БРОЈ НА СТЕПЕНИ НА МЕНУВАЧОТ

6

ЗАФАТНИНА (CCM)

999

БРОЈ НА ЦИЛИНДЕРИ

3

НОРМА ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

EURO6

ХОМОЛОГАЦИЈА

WLTP

ГОРИВО

ЕУРОСУПЕР + ТНГ

WLTP CO2 ЕМИСИИ (g/km)

125-127/143-145

ПОТРОШУВАЧКА НА WLTP (L/100km)

6,4/7

НАЈГОЛЕМА БРЗИНА (km/h)

168/166

ГОЛЕМИНА НА ПНЕВМАТИЦИТЕ

215/65 R 16

ЗАДНИ СОПИРАЧКИ: ДОБОШ (Т), Полн диск (ДП), Вентилирачки диск (DV)

T-203

ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ: Полн диск (DP), Вентилирачки диск (DV)

DV-280

ТЕЖИНА НА ВОЗИЛА ПОДГОТВЕНИ ЗА ВОЗЕЊЕ

1395 - 1473

ВКУПНА ДОЛЖИНА

4341

ВКУПНА ШИРИНА

1804

ВИСИНА НА ВОЗИЛО

1693

МЕЃУОСКИНО РАСТОЈАНИЕ

2673

ЗАФАТНИНА НА БАГАЖНИКОТ (DM3)

445

РЕЗЕРВОАР ЗА ГОРИВО (ВО ЛИТРИ)

32

БРОЈ НА СЕДИШТА

5

БРОЈ НА ВРАТИ

5

ПРЕЗЕМЕТЕ ГО ЦЕНОВНИКОТ
ПРЕЗЕМЕТЕ ГО КАТАЛОГОТ